Rozrywka

Marcin Dorociński zagra u boku Toma Cruise’a

Marcin Dorociński poinformował o swoim wielkim sukcesie. Zagra u boku Toma Cruise’a w kolejnej części słynnej serii filmów akcji Mission: Impossible.

Seria filmów M:I, która bazuje na serialu z lat sześćdziesiątych, opowiada o przygodach granego prze Cruise’a agenta specjalnego Ethana Hunta i jego kolegów z fikcyjnej agencji IMF. Pierwsza część miała premierę w 1996 roku i okazała się być wielkim hitem. Dzisiaj M:I jest uznawana za jedną z najlepszych serii filmów akcji i zarobiła już ponad 3,5 miliarda dolarów.

Ostatnia część miała premierę w 2018 roku. Kolejna, Dead Reckoning, będzie rozdzielona na dwa filmy. Pierwszy trafi do kin w połowie przyszłego roku, a drugi w połowie 2024. Słynny polski aktor Marcin Dorociński poinformował na swoim Instagramie, że zagra w drugiej części.

Dorociński przyznał, że wzięcie udziału w tej serii od dawna było jego marzeniem. Zauważył, że kiedy wyszła jej pierwsza część, był jeszcze studentem Akademii Teatralnej. “Toma Cruise widziałem w “Top Gun” i na plakatach u koleżanek, a plan filmowy zza okna przejeżdżając autobusem 119 obok Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych przy Chełmskiej – stwierdził – „I gdyby ktoś powiedział mi wtedy, że 26 lat później będę grał w ostatnich dwóch częściach sagi o Ethanie Huncie, u reżysera, który napisał scenariusz filmu “Podejrzani” i “Top Gun: Maverick” to powiedziałabym – “nie, to niemożliwe”, popukałbym się po głowie i czym prędzej się oddalił”.

Warto zauważyć, że to nie jest pierwsza zagraniczna rola Dorocińskiego. Dwa lata temu wcielił się w rolę Wasilija Borgowa, rosyjskiego mistrza szachowego, w popularnym serialu Gambit Królowej.

Źródło: Stefczyk.info na podst. RMF Autor: WM
Fot. Dick Thomas Johnson

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij