Najnowsze wiadomości z kraju

Mamy rekord temperatury w Polsce! W tym roku tak gorąco jeszcze nie było

Do Polski w końcu zawitało lato z prawdziwego zdarzenia. Przez kraj przechodzi fala upałów, jakich w ostatnich miesiącach jeszcze nie było. We wtorek 15 sierpnia odnotowano najwyższą temperaturę w tym roku. Najcieplej było w Ostrołęce, gdzie termometry wskazały 35,7 stopni Celsjusza.

W Ostrołęce temperatura maksymalna osiągnęła 35,7 stopnia Celsjusza, zatem 15 sierpnia był najcieplejszym dniem tego lata – poinformował Kamil Walczak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Gdy na północy Mazowsza padał rekordowy upał, najchłodniej tego dnia było nad morzem. W Ustce odnotowano maksymalnie 24 stopnie.

Według IMGW w najbliższych dniach nadal będą utrzymywały się wysokie temperatury. Oprócz upałów, ostrzeżono również przed burzami. W większości kraju z wyjątkiem województw zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz części dolnośląskiego i warmińsko-mazurskiego obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia. Z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia objęły obszar południowy, w tym województwo małopolskie i podkarpackie.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter/tvp.info Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij