Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

Mamy najniższe bezrobocie w UE i duże szanse na dynamiczny wzrost gospodarczy w tym roku

Mamy najniższe bezrobocie w UE i duże szanse na dynamiczny wzrost gospodarczy w tym roku; musimy jako społeczeństwo z optymizmem patrzeć w przyszłość i twardo iść naprzód – oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu we wpisie na Facebooku zwrócił uwagę, że Polska ma najniższe bezrobocie w UE i – jak dodał – duże szanse na dynamiczny wzrost gospodarczy w tym roku.”Chciałbym, żebyśmy wszyscy pamiętali, że cierpliwość jest często gorzka, ale wydaje słodkie owoce. Wiele już poświęciliśmy, ale aby ta ofiara miała sens, musimy jako społeczeństwo twardo iść naprzód i z optymizmem patrzeć w przyszłość” – napisał premier.

 

Mamy najniższe bezrobocie w UE i duże szanse na dynamiczny wzrost gospodarczy w tym roku. Musimy jako społeczeństwo z optymizmem patrzeć w przyszłość i twardo iść naprzód.
🇵🇱📈💪

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Wtorek, 9 marca 2021

Jak wynika z opublikowanych w minionym tygodniu danych Eurostatu, Polska w styczniu miała najniższe bezrobocie w UE, wyniosło ono 3,1 proc. Na drugim miejscu były Czechy z bezrobociem na poziomie 3,2 proc, a trzecia – Holandia z 3,6 proc. Najwyższe bezrobocie w styczniu było w Hiszpanii – 16 proc.

W niedawnym wpisie na Facebooku premier Morawiecki ocenił, że w czwartym kwartale tego roku mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii. Jak pisał, Polska nie tylko nie będzie miała recesji, ale zaliczy silne odbicie gospodarcze.

“Myślę, że co najmniej w okolicach 4 proc. PKB” – ocenił Morawiecki.

W podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę pod koniec stycznia br. ustawie budżetowej na 2021 r. założono, że w ujęciu realnym PKB wzrośnie w tym roku o 4 proc.

Źródło: PAP Autor: Rafał Białkowski
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij