Mężczyzna zaatakował nożem policjanta podczas interwencji. Najnowsze wiadomości z kraju

Małżeństwo zamordowało swoją 3-letnią córkę. Zwłoki znaleźli robotnicy

W Sądzie Okręgowym w Toruniu ruszył we wtorek proces małżeństwa ws. zabójstwa trzyletniej dziewczynki w Szabdzie (woj. kujawsko-pomorskie). Matka została oskarżona o zabójstwo i zbezczeszczenie zwłok. Grozi jej dożywotnie więzienie. Ojciec został oskarżony m.in. o zbezczeszczenie zwłok i znęcanie się nad piątką dzieci.

Proces ruszył we wtorek w toruńskim sądzie okręgowym. Postępowanie odbywa się z wyłączeniem jawności. Dziennikarze mogli jedynie uczestniczyć w odczytaniu aktu oskarżenia.

Do zabójstwa doszło w czerwcu 2022 roku w Szabdzie k. Brodnicy. Prokuratura Okręgowa aktem oskarżenia objęła rodziców małoletniej. Matce zarzucono zabójstwo 3-letniej córki z zamiarem ewentualnym. Ojcu, jak i matce, zarzucono popełnienie wspólnie i w porozumieniu przestępstw polegających na znęcaniu się psychicznym i fizycznym nad małoletnimi dziećmi, znęcania się nad zwierzętami oraz zbezczeszczenia zwłok.

W toku śledztwa matka nie przyznała się do zbrodni zabójstwa, znęcania się nad dziećmi i zbezczeszczenia zwłok. Przyznała się tylko do występku polegającego na znęcaniu się nad zwierzętami. Ojciec nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Rodzice mieli znęcać się nad dziećmi

Rodzice mieli znęcać się nad dziećmi przez wiele miesięcy — zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Do tego zmusili swoim działaniem małoletnie dzieci do przebywania w domu przez ok. dwa tygodnie ze zwłokami ich siostry. Te miały leżeć w łóżku w jednym z pomieszczeń.

Zwłoki dziecka zostały ujawnione podczas pobytu pracowników budowlanych, którym zlecono wykonanie remontu dachu. “Ten zleciła właścicielka domu, od której ci państwo wynajmowali lokal. Pracownicy zaniepokoili się zapachem wydobywającym się z domu i w obecności właścicielki weszli do tego domu, gdzie ujawniono zwłoki. Było to 10 do 14 dni po zabójstwie” – powiedział PAP Jarosław Kilkowski z Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Matce grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, a ojcu do 8 lat więzienia. Para wychowywała piątkę dzieci. Kobieta miała podać dziewczynce leki, które nie są dopuszczone do podawania dzieciom na terytorium Polski.

Szabda to wieś k. Brodnicy, na skraju województwa kujawsko-pomorskiego. Liczy kilkuset mieszkańców, ale teren jest dość duży, bo miejscowość jest mocno rozciągnięta. W rozmowach na miejscu reporter PAP dowiedział się w czerwcu 2022 roku, że takiej tragedii w tej miejscowości ludzie w ostatnich latach nie pamiętają. Wszyscy byli zszokowani tym, co się stało.

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy asp. szt. Agnieszka Łukaszewska informował w czerwcu 2022 roku, że policja o sprawie została zawiadomiona przez właścicielkę domu jednorodzinnego, która go wynajmowała. Właścicielkę zaalarmowali robotnicy, którzy przyjechali remontować dom. W jedynym z pokojów znajdowały się zwłoki dziewczynki w wieku trzech lat. Na miejscu nie zastano nikogo. Policjantka dodała, że mieszkanie prawdopodobnie wynajmowali rodzice dziecka.

Źródło: PAP Autor: Tomasz Więcławski
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij