Najnowsze wiadomości z kraju

Makabryczny finał poszukiwań 4-letniego Leona. Ciało chłopca było zakopane w lesie

W miejscowości Górki koło Gawrolina na Mazowszu znaleziono ciało 4-letniego chłopca, którego poszukiwania trwały od 21 października. Policja zatrzymała już matkę zmarłego chłopca oraz jej partnera.

Makabrycznego odkrycia policja dokonała w środę rano. Ciało dziecka było zakopane w lesie.

„Dziś rano około godziny 5 policjanci odnaleźli zwłoki 4-latka. Ciało było zakopane na terenie zalesionym oddalone od zabudowań w miejscowości Ruda Tabulska” – poinformowała rzecznik mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska. Szczegóły tragedii nie są na razie znane. Na czwartek zaplanowano sekcję zwłok dziecka.

W tej sprawie policja zatrzymała dwie osoby. Karolinę W., matkę chłopca oraz Damiana G. – jej partnera. Oboje są w wieku 19 lat. Policja potwierdziła, że aresztowany mężczyzna nie jest ojcem dziecka. Z kolei prok. Krzysztof Czyżewski z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach przekazał, że zatrzymana kobieta oraz mężczyzna usłyszeli zarzuty zbrodni zabójstwa. Dodał, że „podejrzani nie przyznali się do popełnienia tak sformułowanego czynu i złożyli zeznania tylko częściowo zbieżne z ustalonym stanem faktycznym”.

Czyżewski przekazał, że aby zabezpieczyć tok postępowania i zapobiec mataczeniu w sprawie, prokuratura co do obojga podejrzanych zamierza złożyć wniosek do sądu rejonowego o tymczasowy areszt.

Zaginięcie 4-letniego Leona zgłosiła jego prababcia. Kobieta od dłuższego czasu nie miała z nim kontaktu. Jak przekazała rzecznik mazowieckiej policji, poszukiwania rodziny z dzieckiem rozpoczęły się 21 października. „Sprawdzano różne adresy, pod którymi mogliby przebywać” – dodała.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews/PAP Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij