Rozrywka

Maffashion i Maciej Musiał usłyszeli wyroki

Aktor Maciej Musiał i influencerka Julia „Maffashion” Kuczyńska zostali skazani przez warszawski sąd. Poszło o reklamowanie alkoholu w internecie.

Portal TVP Info poinformował w kwietniu, że Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota skierowała przeciwko nim akt oskarżenia do sądu. Według śledczych Musiał 31 sierpnia 2021 r. i 6 lipca 2022 r. reklamował na Instagramie szkocką whisky i włoskie piwo. Maffashion miała natomiast reklamować, również na Instagramie, włoskie piwo 23 czerwca zeszłego roku. Śledczy uznali, że było to złamanie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi.

Za złamanie tych przepisów groziła im grzywna w wysokości od 10 do 500 tys. złotych. Jak informuje TVP Info, pod koniec maja Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy wydał w tej sprawie wyrok nakazowy. Uznał, że na podstawie zebranych przez prokuraturę dowodów wina oskarżonych nie budzi wątpliwości. Musiał będzie musiał zapłacić łącznie 15 tys. zł grzywny, Maffashion 10 tys. zł, oboje będą musieli też ponieść koszty procesu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij