Rozrywka

Maffashion i Maciej M. staną przed sądem? Znany aktor i popularna gwiazda z poważnymi zarzutami

Warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko influencerce Julii K., znanej jako Maffashion, i aktorowi Maciejowi M. Według śledczych celebryci złamali przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi – poinformował portal tvp.info.

Jak czytamy na portalu, akt oskarżenia przeciwko influencerce Julii K., znanej jako Maffashion, i aktorowi Maciejowi M. do sądu skierowała Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota w Warszawie. Informację o akcie oskarżenia potwierdziła portalowi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

“Prokuratorzy oskarżyli Julię K. i Macieja M. o reklamowanie napojów alkoholowych wbrew przepisom ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Grozi za to kara grzywny od 10 do 500 tys. zł.” – pisze tvp.info.

“Według śledczych Maciej M. 31 sierpnia 2021 r. i 6 lipca 2022 r. na Instagramie publicznie reklamował szkocką whisky i włoskie piwo. Z kolei Maffashion została oskarżona o reklamowanie włoskiego piwa, do czego doszło 23 czerwca 2022 r. również na Instagramie” – dodaje portal.

Źródło: (PAP) Autor:
Fot.
Obserwuj nas w Google News

Ankieta

Kto będzie następnym prezydentem Polski?
Ładowanie ... Ładowanie ...

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij