Najnowsze wiadomości ze świata

Macron nie chce izolacji Putina

Prezydent Francji Emanuel Macron wyznał w amerykańskiej telewizji, że jest w stałym kontakcie z Putinem. Jego zdaniem kremlowski zbrodniarz nie powinien być izolowany.

Macron udzielił wywiadu amerykańskiej telewizji CBS News. Zdradził w jego trakcie, że utrzymuje regularny kontakt z Putinem bo „wierzy, że najlepszym sposobem na powrót do rozmów jest posiadanie takiego bezpośredniego kanału komunikacji”. Dodał, że jego zdaniem Putin nie powinien być izolowany na arenie międzynarodowej, bo „polityka izolacji jest najgorsza, szczególnie wobec takiego lidera, jakim jest Putin”.

Macron ocenił, że Putin popełnił podwójny błąd atakując Ukrainę. Nie tylko złamał prawo międzynarodowe, co zniszczyło jego wiarygodność, ale także źle ocenił ukraińskie możliwości. Teraz atakuje ukraińską infrastrukturę i czeka, aż zachód zmęczy się wojną i sankcjami. Zdaniem Macrona ten jednak nadal powinien wspierać Ukrainę.

Równocześnie Macron poskarżył się, że Amerykanie sprzedają gaz Francji znacznie drożej niż na rynku krajowym. „Jesteśmy razem zaangażowani w wojnę o te same zasady. Ale koszt tej wojny po obu stronach Atlantyku nie jest taki sam” – powiedział. Uznał też, że zachód dalej powinien wspierać Ukrainę, a jedynym końcem wojny będą negocjacje – ale to Ukraina zdecyduje ile oddać Rosji.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij