Publicystyka

Maciej Górecki chce zostać rektorem Uniwersytetu Warszawskiego. Internauci przypomnieli szokujący tweet

Socjolog Maciej Górecki poinformował na Twitterze, że wystartuje w wyborach na rektora Uniwersytetu Warszawskiego. Internauci przypomnieli jego szokujący wpis z zeszłego roku.

O tym, że chce kandydować, Górecki poinformował na swoim Twitterze. „Ujawnił się pierwszy kandydat do funkcji Rektora Uniwersytetu Warszawskiego w kadencji 2024-28” – napisał, ilustrując ten wpis swoim zdjęciem.

Internauci szybko przypomnieli inny jego wpis, z kwietnia zeszłego roku. „Musimy o nich mówić ostrzej, nie jakaś tam „kurwa” czy nie daj Boże „dziwka”, żeby nie obrażać prostytutek” – pisał kandydat na rektora – „Po prostu śmieć, odpad, łajno, gnój. To są adekwatne określenia dla sługusów reżimu Kaczyńskiego”. Górecki usunął ten skandaliczny wpis.

 

Warto odnotować, że to nie jest jedyny taki wpis w jego karierze. „Nie słuchajcie Żakowskiego, to głos przeszłości. Z partiami w rodzaju PiS trzeba walczyć na ostro, i to właśnie my w Polsce możemy być światowymi pionierami tej walki. Zdelegalizować, skonfiskować majątek, powsadzać do więzień” – napisał w grudniu. Podczas konfliktu o media publiczne nawoływał też do „obywatelskiego wejścia do TVP” i „pogonienia szczujniarzy”. „Elektorat PiSu jest niezwykle toksyczny kulturowo. Po odsunięciu PiSu od władzy służby powinny infiltrować i wewnętrznie dezintegrować każdą kolejną partię, która będzie bazować na tym elektoracie. Tylko w ten sposób unikniemy pełnoskalowego faszyzmu” – perorował w 2022 roku.

 

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij