Publicystyka

Lubnauer skrytykowała matki, które nie pracują zawodowo. Mocna odpowiedź lewicowego publicysty

Byłą przewodniczącą Nowoczesnej Katarzynę Lubnauer zapytano o program 500 plus. Postanowiła zaatakować kobiety, które rezygnują z pracy zawodowej aby wychowywać dzieci.

Lubnauer postanowiła udzielić wywiadu portalowi Gazeta.pl. W trakcie rozmowy została zapytana o program 500 Plus. Stwierdziła, że jest demoralizujący, podając za przykład kobiety, które rezygnują z kariery zawodowej aby poświęcić się wychowywaniu dzieci.

„Beneficjenci pomocy społecznej nie mają dobrej woli żeby pracować” – stwierdziła – „Nie jest rozsądne, że kobieta wychowująca dzieci chce zostać w domu”. Kiedy dziennikarz zwrócił jej uwagę, że dla kobiety, która na „śmieciówce” zarabiała 1500 PLN zostanie w domu jest rozsądne, odpowiedziała, że „nie jest to rozsądne z bardzo prostego powodu. Ze względu na to, co potem z systemem emerytalnym i jej emeryturą”. Stwierdziła, że „jest wprawdzie zachęta w postaci tego, że jest ta emerytura przy czwórce dzieci, ale są też kobiety, które się na to oburzają, mimo że mają czwórkę dzieci”.

Do sprawy odniósł się znany lewicowy publicysta Rafał Otoka-Frąckiewicz. „Spytałbym Panią Lubnauer, kiedy ostatnio pracowała miast brać kasę z moich podatków za nic nie robienie, ale odkryłem właśnie, że mam u niej bana. No cóż, nie spytam” – napisał na swoim Twitterze – „Btw matki z dziećmi ciężko pracują, czego o pani Lubnauer powiedzieć nie można, i mogłaby stulić twarz”.

W kolejnym tweecie Otoka Frąckiewicz przypomniał, że Lubnauer „gardłowała 5 lat temu za przyjmowaniem imigrantów którym UE płaci obecnie za samo istnienie” a obecnie nie podoba jej się to, że matki dostają pieniądze za wychowanie własnych dzieci. „No sorry, ale jeśli brać ją poważnie, to powinna siedzieć w psychiatryku”.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij