Najnowsze wiadomości z kraju

Lubnauer może stracić immunitet. Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko posłance

Sędzia Łukasz Piebiak przesłał do sądu prywatny akt oskarżenia przeciwko Katarzynie Lubnauer. Mężczyzna wniósł także do Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego byłej szefowej Nowoczesnej.

Sprawa dotyczy wypowiedzi Lubnauer dla stacji TVN24 wyemitowanej 2 lutego 2021 roku. Wówczas posłanka Koalicji Obywatelskiej stwierdziła, iż sędzia Piebiak był “jednym ze współautorów hasła na w”, które miał używać w stosunku do byłej I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf. W dodatku polityk nazwała Piebiaka “straszną kreaturą”, “obrzydliwym człowiekiem” oraz “bohaterem afery hejterskiej”. Zdaniem mężczyzny posłanka w ten sposób dopuściła się przestępstwa z art. 212 par. 2 Kodeksu karnego tj. zniesławienia za pomocą środków przekazu masowego, za które grozi nawet kara pozbawienia wolności do roku.

Sędzia wniósł akt oskarżenia do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieście, a także wniosek do Sejmu o uchylenie immunitetu poselskiego byłej szefowej Nowoczesnej.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij