Najnowsze wiadomości z kraju

Lubelska parafia uruchomiła linię autobusową. Proboszcz chce, by wierni się zaprzyjaźnili

Jedna z lubelskich parafii uruchomiła dzisiaj specjalną linię autobusową, która będzie dowozić wiernych do kościoła. Jej proboszcz liczy, że dzięki temu jego parafianie zaprzyjaźnią się ze sobą.

Ks. Waldemar Sądecki, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego zauważył, że parking przed jego świątynią jest zbyt mały, i często przed mszą trudno znaleźć na nim miejsce. Postanowił temu zaradzić stawiając na transport zbiorowy. Parafia wynajęła więc autobus od samorządowej Miejskiej Korporacji Komunikacyjnej i stworzyła własną linię autobusową, którą nazwała „Parafia NSJ”.

Nowa linia przebiega po okolicznych ulicach i będzie dowozić wiernych prosto do kościoła. Zaplanowano trzy kursy dziennie – przed nabożeństwami o 10. 11:30 i 13, a także kursy powrotne. Wierni nie muszą płacić za przejazd, wszystko finansowane jest z kościelnej kasy. Początkowo parafia wynajęła autobus na trzy miesiące, bo chce się przekonać, czy ten pomysł się sprawdzi. Proboszczowi w tej inicjatywie, oprócz samorządu, pomogła także policja. Czasowo zmienili organizację ruchu na ulicy Kunickiego, co umożliwiło utworzenie tymczasowego przystanku przy zatoce postojowej obok świątyni.

Proboszcz Sądecki zachęca teraz osoby, które wcześniej jeździły do kościoła samochodami, aby przesiadły się do kościelnego autobusu. Zauważa, że oprócz większej ilości wolnych miejsc na parkingu, będzie to miało również korzyści integracyjne. „W autobusie będzie można porozmawiać. W końcu wszyscy jadą nim w jednym celu i mają podobne poglądy, to pewnie będą się zaprzyjaźniać” – podkreślił.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Tomasz Zugaj CC BY-SA 4.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij