Najnowsze wiadomości z kraju

„Łowcy głów” zatrzymali Ukrainkę z czerwoną notą Interpolu. Odpowie za handel ludźmi

56-letnia Ukrainka poszukiwana na podstawie czerwonej noty Interpolu wpadła w ręce śląskich policjantów. Kobieta, która zamieszana jest w handel ludźmi, będzie teraz czekała w areszcie na ekstradycję do Ukrainy.

Z ustaleń policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób z komendy wojewódzkiej w Katowicach wynikało, że poszukiwana 56-latka często zmieniała adres zamieszkania. Funkcjonariusze nazywani „łowcami głów” dowiedzieli się również, że ostatnio ukrywała się w Sosnowcu. Ukrainka została zatrzymana na terenie magazynu jednej z firm kurierskich. Policjanci zauważają, że była ona zaskoczona widokiem mundurowych i nie stawiała oporu.

W komunikacie policji wyjaśniono, że zatrzymana była poszukiwana na podstawie czerwonej noty Interpolu, wydanej przez ukraiński sąd. Decyzja ta dotyczyła czynu z p.3 art. 149 kodeksu ukraińskiego. Podkreślono, że jest to odpowiednik polskiego art. 189a kodeksu karnego, w którym mowa jest o tzw. handlu ludźmi.

Funkcjonariusze doprowadzili kobietę do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, a następnie do Sądu Okręgowego w Sosnowcu. Wobec zatrzymanej zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, gdzie będzie czekała na proces ekstradycji na Ukrainę.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij