lotnisko w Hamburgu Najnowsze wiadomości ze świata

Lotnisko w Hamburgu wstrzymało loty. Groźba ataku na samolot

Lotnisko w Hamburgu w poniedziałek w południe wstrzymało wszystkie starty i lądowania. Powodem takiej decyzji była groźba ataku na samolot lecący z Teheranu.

Jak dowiedziała się agencja dpa od rzecznika niemieckiej policji, utrudnienia, które dotknęły lotnisko w Hamburgu miały związek z wiadomością mialową wysłaną w poniedziałek rano  do służb. Zagrożono w niej zamachem na samolot lecący ze stolicy Iranu, Teheranu do Hamburga. Przedstawiciel policji podkreślił, że sprawa została potraktowana bardzo poważnie.

W związku z groźbą ataku o godzinie 12:40 port lotniczy w niemieckim mieście wstrzymał wszystkie starty oraz lądowania. Samolot lecący z Teheranu, którym podróżowało 198 pasażerów wylądował w Hamburgu około godziny 12:20 i natychmiast trafił do specjalnej strefy. 16 członków załogi oraz pasażerowie opuścili samolot i przeszli kontrolę. Odpowiednie służby sprawdziły bagaże oraz samolot.

Czytaj też:
Pasażer wpadł w szał i zdemolował lotnisko

Rekordowy lipiec na lotnisku Chopina

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij