Najnowsze wiadomości z kraju

„Lokalna półka”. PiS zapowiada zmiany w sklepach

Program “Lokalna półka” to wprowadzenie obowiązku, aby markety w swojej ofercie miały minimum 2/3 owoców, warzyw, produktów mlecznych i mięsnych oraz pieczywa pochodzących od lokalnych dostawców – zapowiedział w środę doradca prezydenta Jan Krzysztof Ardanowski. To kolejny, nowy punkt programu PiS.

“Trzeci konkret PiS to program “Lokalna półka”, czyli obowiązek, aby markety w swojej ofercie miały minimum 2/3 owoców, warzyw, produktów mlecznych i mięsnych oraz pieczywa pochodzących od lokalnych dostawców. Wzmocni to pozycję lokalnych dostawców względem innych ogniw łańcucha dostaw żywności, a także ułatwi dostęp konsumentów do produktów wytworzonych przez mniejszych, również lokalnych producentów” – poinformowano w środę na Twitterze PiS.

Jak wskazał – w opublikowanym na Twitterze filmie – doradca prezydenta, były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski “ta zmiana dotyczy każdego Polak, bo każdy z nas uwielbia smaczną, zdrową, polską żywność”. “Dlatego wprowadzamy program +Lokalna półka+ – zobowiążemy sieci handlowe do współpracy z lokalnymi producentami żywności” – powiedział.

“Koniec z niskiej jakości warzywami i owocami. Koniec z zyskiem za wszelką cenę. Najważniejsza musi być jakość żywności i zdrowie klientów” – podkreślił. Wskazał, że na programie zyskają i rolnicy, i klienci.

“Zyskają rolnicy, bo będą mieli łatwy dostęp do lokalnych rynków, bez pośredników, z niskimi kosztami transportu towarów. Więcej pieniędzy zostanie w ich kieszeniach. Zyskają klienci, bo będą mieli lepszy dostęp do świeżych i smacznych produktów, a ich pieniądze zostaną w ich najbliższej okolicy” – wyjaśnił Ardanowski.

Zapowiedział, że na paragonach będzie można sprawdzić z jakiego kraju pochodzi produkt. Jak podkreślił to dla konsumentów bardzo ważna informacja.

“Zyskają także sieci handlowe, bo zdrowi i zadowolenie klientów jest przecież najważniejsze” – dodał.

“Taki program gwarantuje tylko Prawo i Sprawiedliwość” – podkreślił w filmie minister rolnictwa Robert Telus.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w niedzielę w Kielcach, że od poniedziałku jego formacja rozpocznie prezentowanie swojego programu wyborczego.

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił jeden z punktów dotyczący rewitalizacji osiedli z wielkiej płyty.

We wtorek minister zdrowia Katarzyna Sójka zapowiedziała wprowadzenie programu “Dobry posiłek” dla wszystkich pacjentów polskich szpitali.

“W sobotę w Końskich odbędzie się całościowa prezentacja programu PiS” – przekazał PAP rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

Źródło: PAP Autor: Danuta Starzyńska-Rosiecka
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij