Najnowsze wiadomości ze świata

Linie wysokiego napięcia spadły na samochód. Nie żyją trzy osoby, dwuletnie dziecko odniosło rany

Zimowa pogoda spowodowała tragiczny wypadek. Linie wysokiego napięcia spadły na samochód, zabijając trzy osoby i raniąc dwuletnie dziecko.

Zdarzenie miało miejsce w północno-wschodniej części Portland w stanie Oregon. Miasto to zmaga się z bardzo poważnym atakiem zimy. W weekend uderzyła w nie potężna zimowa burza. Drogi i chodniki są pokryte warstwą lodu, który praktycznie uniemożliwia jazdę czy chodzenie. Narodowa Służba Meteorologiczna ostrzegła, że w czwartek znowu może tam padać marznący deszcz.

W środę, kwadrans przed południem, lokalna straż pożarna dostała zgłoszenie, że na jednym ze skrzyżowań zauważono człowieka, który stanął w płomieniach. Po przybyciu na miejsce zobaczyli makabryczny widok. Na skrzyżowaniu stał SUV, który oplatały zerwane linie wysokiego napięcia, przygniecione grubą gałęzią. W jego pobliżu leżały trzy osoby – dwójka dorosłych i nastolatek. Już nie żyły. Jedna z tych osób trzymała w ręce dwuletnie dziecko, ale przypadkowy świadek je zabrał i przekazał załodze pogotowia, która odwiozła je do szpitala. Stan dziecka jest nieznany.

Według strażaków zimowa pogoda spowodowała złamanie się gałęzi, która z kolei zerwała linie wysokiego napięcia i zrzuciła je na samochód. Ich zdaniem jego pasażerowie spanikowali i zdecydowali się wysiąść – a gdy dotknęli ziemi, obwód się domknął i poraził ich prąd.

Rzecznik straży pożarnej Rick Graves przypomniał, że w takiej sytuacji należy zostać w pojeździe i wezwać pomoc, o ile nie jest się w bezpośrednim niebezpieczeństwie. Zauważył, że opony są wykonane z gumy i izolują od prądu. Jego zdaniem gdyby pasażerowie tego samochodu zostali w środku, to by przeżyli.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Oregon Live Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij