Najnowsze wiadomości ze świata

Lewicowe szaleństwo w Hiszpanii! Gigantyczne kary za pomoc homoseksualistom chcącym zmienić swoją orientację

Lewicowy rząd Hiszpanii zamierza zakazać stosowania terapii konwersyjnej, polegającej na zmianie orientacji homoseksualnej lub biseksualnej na heteroseksualną. Przewidywane są za to gigantyczne kary, nawet jeśli geje i lesbijki sami będą się zgłaszali o pomoc. 

Choć lewica często mówi o równości oraz wolnym wyborze, to jednak zupełnie odmienne zdanie ma w temacie możliwości leczenia orientacji homoseksualnej, które nazywa “pseudoterapią”. Taki tok wyznaje również hiszpańska minister ds. równości Irene Montero, która przygotowuje obecnie nową ustawę nt. równości.

Będzie ona przede wszystkim wprowadzała zakaz stosowania terapii konwersyjnej (zaznaczając, że chodzi również o Kościół), uznając ją jako “przejaw prześladowania lub dyskryminacji ze względu na orientację seksualną”. Oznacza to, że nawet, jeśli jakaś osoba homoseksualna będzie chciała uzyskać pomoc w celu zmiany swojej orientacji, to nie będzie mogła tego legalnie zrobić. Przewidywane są nawet gigantyczne kary za złamanie tego zakazu – nawet do 150 tysięcy euro. Nie ma jednak przeszkód, aby zastosować terapię w drugą stronę – kiedy osoba heteroseksualna chciałaby zostać homoseksualną. Za to nie sa przewidziane żadne sankcje, ani też zakazy.

Terapia konwersyjna została oficjalnie potępiona przez ONZ i Parlament Europejski.

Projekt ustawy mówi wprost o zakazie zatrudniania przez Kościół psychologów do takich zajęć z homoseksualistami, organizowania grup sportowych, czy prowadzenia innej pomocy homoseksualistom.

Co ciekawe zupełnie inaczej wygląda sprawa w przypadku, kiedy jakaś osoba chciałaby zmienić płeć. Wówczas wystarczyłaby sama pisemna deklaracja, bez żadnej terapii, przeprowadzania rozmów czy zabiegów. Jedynym warunkiem jest ukończenie przez taką osobę 16 roku życia. Ustawa będzie przewidywać możliwość rodzenia dzieci przez… mężczyzn, a w szkołach będą przeprowadzane lekcje nt. LGBT.

Jeśli ustawa wejdzie w życie, Hiszpania stanie czwartym europejskim krajem, który zakaże terapii konwersyjnej. Pozostałymi trzema są: Albania, Malta i Niemcy. Praktyka jest również zakazana w niektórych stanach USA, prowincjach Kanady, w australijskim stanie Victoria, a także niektórych państwach Ameryki Łacińskiej.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NCzas Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij