Najnowsze wiadomości ze świata

Lewicowa propaganda wśród dzieci. Szkoła usunęła linki do nagrania które oburzyło rodziców

Jedna ze szkół podstawowych w Wirginii opublikowała link do nagrania z lewacką propagandą w swoich oficjalnych materiałach dla drugoklasistów. Po tym, gdy oburzyło to rodziców, władze jej okręgu szkolnego stwierdziły, że stało się to przez pomyłkę.

Szkoła podstawowa Bailey’s w Falls Church opublikowała niedawno materiały edukacyjne i wytyczne dla rodziców, którzy chcą uczyć swoje dzieci w okresie wakacyjnym. Znalazł się w nich link do trwającego niecałą minutę nagrania pod tytułem „Bezpieczny”, opublikowanym przez organizację Woke Kindergarten. Według opisu na ich stronie internetowej Woke Kindergarten to „globalna abolicjonistyczna organizacja nauczania wczesnoszkolnego” która wspiera dzieci, rodziców i nauczycieli „w ich poświęceniu abolicjonistycznej edukacji wczesnoszkolnej i wyzwoleniu Murzynów”.

Nagranie które wywołało ten skandal było przeznaczone dla uczniów drugich klas. Jego narratorka twierdzi, że „wszyscy zasługujemy na to, żeby czuć się bezpiecznie” i wymienia sytuację w której czuje się bezpieczna, jak np. wtedy, gdy przebywa w towarzystwie swoich psów lub w towarzystwie przyjaciół. Twierdzi też, że czuje się bezpieczna w towarzystwie swojej partnerki – co jest zilustrowane zdjęciem przytulających się do siebie lesbijek – i kiedy w pobliżu nie ma policji. „Ale zadaniem każdego jest upewnienie się, że ludzie, którzy nie są traktowani sprawiedliwie, też czuli się bezpiecznie” – twierdzi narratorka kiedy w tle wyświetlane jest zdjęcie dzieci biorących udział w manifestacji Black Lives Matter oraz szpaleru policji.

To nagranie nie było jedynym elementem propagandy w tym dokumencie. Znalazły się w nim również linki do szeregu lewackich organizacji. Jedną z nich była Black Lives Matter. Inną Abolitionist Teaching Network, która promuje nauczanie marksistowskiej Krytycznej Teorii Rasy i nauczała, że wszyscy biali to prześladowcy i rasiści. Jakiś czas temu zrobiło się o niej głośno kiedy w oficjalnym dokumencie powołał się na nią Departament Edukacji w administracji Bidena i po wybuchu skandalu twierdził, że zrobił to przez pomyłkę.

Publikacja linku do tego nagrania oburzyła wielu rodziców. W odpowiedzi na ten skandal władze szkoły szybko go usunęły, podobnie jak linki do lewackich organizacji. Nadzorująca okoliczne szkoły publiczne organizacja Fairfax County Public Schools tradycyjnie już twierdzi, że te linki znalazły się w tekście przez pomyłkę i usunięto je gdy tylko zostały zauważone. Nakazała również innym swoim szkołom sprawdzenie, czy podobne materiały nie znalazły się w ich dokumentach.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij