Najnowsze wiadomości z kraju

Lewica wykluczy Leszka Millera po aferze ze szczepieniami? Znamy odpowiedź lidera SLD

Nie milkną echa afery związanej ze szczepieniami znanych osób. Jedną z nich był europoseł Leszek Miller, w przypadku którego pojawiły się pytania dotyczące poniesienia ewentualnych konsekwencji w związku z otrzymaniem szczepionki poza kolejnością. Na to pytanie odpowiedzi udzielił szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej – Włodzimierz Czarzasty – w rozmowie z radiem TOK FM.

Wraz z wybuchem afery jeden z redaktorów “Gazety Wyborczej”, Stanisław Skarżyński, zastanawiał się nad kwestią ewentualnego wykluczenia Leszka Millera z “grona Lewicy”. Słowa dziennikarza zostały przytoczone podczas dzisiejszej rozmowy Włodzimierza Czarzastego z TOK FM, gdzie poproszono lidera SLD o odniesienie się do nich. Jego odpowiedź mogła nieco zaskoczyć słuchaczy.

Rozumiem, że redaktor Skarżyński pewnie by chciał, żeby polska kultura wyeliminowała, jeżeli chodzi o polskich artystów, kilkunastu, którzy też przyjęli te dawki – powiedział poseł Lewicy.

Polityk zaczął obarczać winą za całą aferę polski rząd twierdząc, iż brakuje procedur  związanych z dystrybucją szczepionek, które nie zostały użyte. Sam jednak podkreślił, iż nie przyjąłby propozycji szczepienia się poza kolejnością w grupie “0” dodając, iż “pozostawia ocenę moralną tym osobom, które tak zrobiły”

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy/ TOK FM Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij