Rozrywka

Lewica jest oburzona. Programiści usunęli z nowej gry komputerowej tęczowe flagi

Pewien gracz stworzył modyfikację najnowszej części przygód Spider-Mana, która usuwała z niej wszystkie tęczowe flagi. Wywołało to furię lewicy.

Sony wydała niedawno grę Marvel’s Spider-Man w wersji na komputery osobiste. Wcześniej zdobyła ogromną popularność na konsolach Playstation. Jej twórcy, studio Insomniac Games, nie ukrywają swojego poparcia dla LGBT czy rasistowskiego ruchu Black Lives Matter, i w ich grze jest to wyraźnie widoczne.

 

Jeden z graczy, używający pseudonimu Mike Hawk, postanowił coś z tym zrobić. W tym celu stworzył tzw. mod, jak nazywa się tworzone przez fanów modyfikacje popularnych gier. Jego dzieło po aktywacji usuwa z gry wszystkie tęczowe flagi wiszące na miejskich budynkach i zmienia je we flagi amerykańskie. Nazwał go „Nie-niutonowski Nowy Jork”.

 


Hawk opublikował swoje dzieło na popularnym portalu Nexus Mods. Jego publikacja wywołała jednak taką furię tęczowej lewicy, że po mniej niż 24 godzinach właściciele portalu zdecydowali się na jego usunięcie. Zablokowali także jego konto i konto zapasowe, a w oświadczeniu stwierdzili, że nie jest już na ich stronie mile widziany.

Warto odnotować, że to nie jest pierwszy taki przypadek. Twórcy popularnej, osadzonej w realiach I Wojny Światowej strzelaniny Battlefield 1 w imię poprawności politycznej dodali do niej postaci czarnoskórych żołnierzy, nawet jeśli nie miało to żadnego sensu historycznego – np. w przypadku pruskiej armii walczącej na froncie zachodnim. Gracze szybko stworzyli mod, który przywracał im nie tylko bardziej poprawne mundury, ale też zgodny z historią biały kolor skóry.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. The Gamer Autor: WM
Fot. Reddit

Polecane artykuły

0 0

Polska przegrała z Holandią

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij