Najnowsze wiadomości z kraju

Lewica i Koalicja Obywatelska domagają się delegalizacji Marszu Niepodległości

Klub Koalicji Obywatelskiej domaga się delegalizacji ONR-u oraz Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Wniosek do prokuratury w tej sprawie skierowała Lewica, która przekazała także pismo Rafałowi Trzaskowskiemu.

Bandyci odpowiedzieli na wezwanie PiS-u i zdemolowali Warszawę – powiedział Marcin Kierwiński podczas konferencji prasowej, na której w imieniu Koalicji Obywatelskiej domagał się delegalizacji Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Podobnego zdania była również Monika Wielichowska, która także zrzuciła odpowiedzialność za środowe zamieszki podczas Marszu Niepodległości ponosi prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, a także Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin. Dodała także, że do podobnych scen “dochodzi co roku”, a “bandyci nadal mają się czuć bezkarni”.

Tymczasem Monika Pawłowska z Lewicy poinformowała, że wspólnie z Krzysztofem Gawkowskim wystąpiła z wnioskiem do prokuratury w sprawie delegalizacji Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Podobne pismo skierowali także do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

-Koniec z szerzeniem się faszyzmu w Polsce – czytamy we wpisie posłanki.

https://twitter.com/Pawlowska_pl/status/1327181311426113536

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij