Wiadomości sportowe z kraju i świata

Lewandowski lepszy od Maradony! Polak wyprzedził Boskiego Diego

Dwie bramki Lewandowskiego w miniony weekend sprawiły, że wyprzedził on Diego Maradonę w klasyfikacji strzelców wszech czasów FC Barcelony. Były to gole numer 38. i 39., które polski napastnik strzelił w koszulce Dumy Katalonii.

Piłkarze FC Barcelony sprawili w sobotę swoim kibicom prawdziwy rollercoaster. O ile pierwsza stracona bramka w meczu z drużyną ze strefy spadkowej była zaskoczeniem, o tyle prowadzenie Celty Vigo 0:2 było już katastrofą dla aktualnego lidera ligi hiszpańskiej. Goście otworzyli wynik w 19. minucie, a gospodarze przez prawie cały mecz nie mogli znaleźć drogi do bramki rywali. W 76. minucie przyjezdni prowadzili już dwoma bramkami i było o włos od niespodzianki.

Jednak podopieczni Xaviego Hernandeza zdołali odwrócić losy meczu i pokaz siły rozpoczęli na 9 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Bramkę kontaktową po podaniu Joao Felixa strzelił Robert Lewandowski, a w 85. minucie, również za sprawą Polaka, na tablicy wyników widniał remis. 3 punkty Barcelonie zapewnił w 89. minucie Joao Cancelo.

„Lewy” zdobył w tym sezonie już 5 bramek, a dwie ostatnie, które strzelił w meczu z Celtą Vigo, zanotował w odstępie zaledwie 4 minut. W sobotę napastnik FC Barcelony trafiał po raz 38 i 39 w jej barwach. Tym samym w klasyfikacji najlepszych strzelców hiszpańskiego klubu wyprzedził Diego Maradonę, któremu udało się strzelić 38 bramek.

Polak zrównał się w tej klasyfikacji także z Brazylijczykiem Romario. Najlepszym strzelcem w historii FC Barcelony nadal pozostaje Lionel Messi. Wszystko wskazuje na to, że rekord Argentyńczyka jest poza zasięgiem zawodników Blaugrany, bo obecny piłkarz Interu Miami zdobył aż 672 gole jako gracz FC Barcelony.

Źródło: stefczyk.info Autor: MS