Najnowsze wiadomości z kraju

Leszek Miller odniósł się do publikacji „Faktu”: „To nie jest dziennikarstwo! To żerowanie na ludzkiej tragedii”

Przypomnijmy, na okładce weekendowego wydania „Faktu” dziennikarze tabloidu zamieścili zdjęcia Leszka Millera z jego synem, które opatrzyli podpisem „Ojciec wybrał politykę, ojciec wybrał sznur”. Sprawa odbiła się szerokim echem w polskich mediach społecznościowych, gdzie nie szczędzono słów krytyki pod adresem gazety. Nawet pomimo przeprosin ze strony redaktora naczelnego „Faktu”.
Do publikacji odniósł się za pośrednictwem Twittera sam Leszek Miller. W swoim wpisie podziękował wszystkim tym, którzy przekazali mu wyrazy współczucia z powodu rodzinnej tragedii oraz „sprzeciw wobec praktyk żerujących na ludzkiej tragedii”. Dodatkowo zamieścił też oświadczenie Press Club Polska pod hasłem „To nie jest dziennikarstwo”.
Są w życiu wydarzenia, wartości i uczucia, które wymagają szczególnej rozwagi, także od dziennikarzy. Taką sytuacją jest śmierć jedynego syna i ukochanego ojca. O potrzebie jak najdalej idącej delikatności wobec osób dotkniętych tak niewyobrażalną tragedią wie każdy myślący człowiek. I nie ma żadnego znaczenia, czy dotknęła ona przeciętnego Kowalskiego czy powszechnie znanego polityka. -czytamy w oświadczeniu -Z trudnym do opisania oburzeniem przyjęliśmy okładkę jednego z tabloidów, która pogwałciła żałobę Pana Premiera Leszka Millera i jego Rodziny. To nie jest dziennikarstwo! To skrajnie zawstydzające żerowanie na ludzkiej tragedii. 

JD/ za Twitter

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij