Najnowsze wiadomości z kraju

“Lepiej się przysłużyć Rosji nie można było”. Jarosław Kaczyński ostro o tweecie Sikorskiego

Nie milkną echa głośnego tweeta Radosława Sikorskiego o Nordstream. Tym razem odniósł się do niego prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W zeszłym tygodniu odkryto podwodne eksplozje, a następnie wycieki gazu z obu nitek NS. Dla wszystkich jest raczej jasne, że to był celowy sabotaż, a większość komentatorów uważa, że zrobili to sami Rosjanie, którzy chcą zmusić szantażem energetycznym zachód do zakończenia wsparcia dla Ukrainy. Były minister spraw zagranicznych zasugerował jednak, że stoją za tym Amerykanie. „Thank you, USA” – napisał, ilustrując to zdjęciem wycieku.

Jego tweet wywołał ogromną reakcję, napisały o nim wszystkie czołowe światowe media. W piątek dotarł także do ONZ. Rada Bezpieczeństwa debatowała wtedy nad projektem rezolucji potępiającej Rosję za aneksję terytorium Ukrainy. W jej trakcie ambasador Rosji Wasilij Nebenzia oskarżył USA o sabotaż NS, pokazując wydruk tego tweeta jako dowód.

„Żart” Sikorskiego skomentował na spotkaniu z mieszkańcami Stargardu. „Przecież to, co powiedział Radosław Sikorski, to ambasador rosyjski w ONZ pokazuje jako dowód ich niewinności” – powiedział – „Tak proszę państwa, lepiej się przysłużyć nie można było. Dlaczego on to zrobił? Nie wiem, ale wiem, że zrobił”.

Prezes PiS odniósł się również do słów Donalda Tuska, który nazwał wyskok Sikorskiego „ekstrawagancją”. „Proszę państwa ekstrawagancja, to jakby, nie wiem, przyszedł na jakieś przyjęcie dyplomatyczne, dajmy na to w slipkach” – zauważył dodając, że „to byłby despekt dyplomatyczny, to byłby skandal”. „A można by go nazwać albo, że jest taki pełen ekstrawagancji, albo też, że coś z nim jest niedobrze” – stwierdził. Dodał, że „z głową, jak sądzę, wszystko jest ok, tylko są jakieś inne przyczyny” i ma nadzieję, że uda się wyjaśnić jakie.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij