Najnowsze wiadomości z kraju

Lekarz przyjmował pacjentów będąc pod wpływem narkotyków

Tarnowscy policjanci zatrzymali 34-letniego lekarza, który przyjmował pacjentów w punkcie całodobowej opieki medycznej będąc pod wpływem narkotyków. Według dokumentacji medycznej w tym dniu skonsultował on 22 osoby.

Jak poinformował we wtorek oficer dyżurny policji w Tarnowie asp. sztab. Paweł Klimek, lekarz z Krakowa został zatrzymany po sygnałach od pacjentów, którzy podejrzewali, że w stanie nietrzeźwości pracuje on na dyżurze w punkcie całodobowej opieki medycznej w Tarnowie.

Policyjny partol, który pojawił się na miejscu – przekazał Klimek – nie potwierdził nietrzeźwości mężczyzny, ale tester narkotykowy wskazał wynik pozytywny, co świadczyło o tym, że lekarz wykonywał swoje obowiązki będąc w stanie po spożyciu środków psychoaktywnych.

„Z dokumentacji medycznej wynikało, że przyjął on w tym dniu 22 pacjentów. Lekarz został zatrzymany w celu wykonania niezbędnych czynności koniecznych do prowadzonego postępowania, a następnie zwolniony” – podał oficer dyżurny.

Według niego policyjne dochodzenie prowadzone jest w kierunku narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osobę, na której ciąży obowiązek opieki na osobami narażonymi na niebezpieczeństwo. Postępowanie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Tarnowie.

Źródło: PAP Autor: rgr/ apiech/
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij