Najnowsze wiadomości ze świata

Lekarz, który molestował niepełnoletnie pacjentki, został dźgnięty nożem w więzieniu

Lekarz, który odsiadywał wyrok za molestowanie młodych gimnastyczek pod pretekstem badań, został zaatakowany w więzieniu. Dźgnięto go dziesięć razy nożem.

Larry Nassar był lekarzem nadzorującej gimnastykę sportową organizacji USA Gymnastics. Został oskarżony przez ponad 150 kobiet o to, że molestował je pod pretekstem badania i leczenia ich urazów, wiele z nich było wtedy niepełnoletnie. Swój proceder prowadził ponad 20 lat. Kobiety twierdziły też, że zgłaszały to, ale zostały zignorowane przez organizację USA Gymnastics, Amerykański Komitet Olimpijski i Uniwersytet Stanowy Michigan, gdzie pracował jako lekarz reprezentacji gimnastycznej. W 2021 roku organizacje te poszły na ugodę i zapłaciły im aż 380 milionów dolarów odszkodowania. Sam Nassar w sądzie hrabstwa Ingham w Michigan przyznał się do siedmiu stawianych mu zarzutów i został skazany na 175 lat więzienia. W 2016 roku został też aresztowany przez FBI, które odkryły, że był w posiadaniu ogromnych ilości pornografii dziecięcej, w tym nagrania, jak molestuje jedną ze swoich pacjentek. Sąd federalny skazał go za to na 60 lat więzienia.

Telewizja CNN ujawniła, że słynny lekarz został zaatakowany w więzieniu federalnym na Florydzie, gdzie odsiaduje wyrok. Przewodniczący lokalnego związku zawodowego pracowników więzień Joe Rojas powiedział im, że dźgnięto go 10 razy nożem – dwa razy w szyję, dwa razy w plecy i sześć razy w klatkę piersiową. Rojas dodał, że szybka reakcja strażników ocaliła mu życie, obecnie jest w szpitalu w stanie stabilnym. Obecnie trwa w tej sprawie wewnętrzne śledztwo, nie ujawniono dalszych szczegółów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij