Najnowsze wiadomości z kraju

Lekarka, która ratowała ofiary koronawirusa, sama się nim zaraziła

Profesor Karolina Sieroń, która kierowała oddziałem covidowym katowickiego szpitala MSWiA, sama padła ofiarą Covid-19. Jest w ciężkim stanie.

O chorobie profesor Sieroń poinformował za zgodą jej rodziny poseł PiS Jerzy Polaczek. On sam był jednym z jej pacjentów, spędził na oddziale covidowym katowickiego szpitala 17 dni i obecnie przechodzi rehabilitację. Jej stan zdrowia uległ drastycznemu pogorszeniu, przez co konieczne okazało się przewiezienie jej do kliniki w Katowicach-Ochojcu. Obecnie leży tam nieprzytomna pod respiratorem.

https://www.facebook.com/polaczek.jerzy/posts/4662770087130533

Poseł Polaczek podkreślił, że profesor Sieroń bardzo ciężko pracowała pomagając ofiarą pandemii. Tylko w zeszłym miesiącu odbyła aż 21 24-godzinnych dyżurów. „Takimi informacjami chcę dawać świadectwo z jakim poświęceniem, a czasami wręcz bohaterstwem, działa personel medyczny w Polsce.” – podkreślił – „Chwała im za to”.

Źródło: Facebook Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij