Najnowsze wiadomości z kraju

Legionella zabiła już piątą osobę

Szalejąca na Podkarpaciu legionella ma już piątą ofiarę. Tym razem zmarła 79-latka.

Pacjentka zmarła w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie. Miała 79 lat. Do szpitala trafiła kilka dni temu. Grzegorz Materna, dyrektor szpitala miejskiego przy ul. Rycerskiej, powiedział, że była pacjentką z wielochorobowością, w tym z chorobą nowotworową. Przebywała na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Badania potwierdziły obecność bakterii.

W związku z legionellą do podkarpackich szpitali trafiło już 71 osób. Wciąż nie wiadomo, co jest źródłem zakażeń. Marek Posobkiewicz, były Główny Inspektor Sanitarny powiedział jednak mediom, że źródło znajduje się „gdzieś w sieci wodociągowej”. Pierwsze wyniki badań próbek wody będą jednak znane dopiero w poniedziałek.

W Rzeszowie spotyka się też miejski sztab kryzysowy, w ramach którego urzędnicy i przedstawiciele służb omawiają sytuację. W środę jego posiedzenie trwało do późnych godzin nocnych. “Weryfikowany jest wariant dotyczący miejskiej sieci wodociągowej jako źródła zakażenia. Ustalono strategię dalszych działań, zmierzających do wygaszenia ogniska choroby, niezbędnych do natychmiastowego podjęcia przez właściwe organy” – poinformowało w mediach społecznościowych Ministerstwo Zdrowia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij