Najnowsze wiadomości z kraju

Legionella pojawiła się w kolejnym województwie

W Małopolsce odnotowano pierwszy przypadek legionelli. Zwołano sztab kryzysowy.

Legionella pojawiła się najpierw na Podkarpaciu. Na chwilę obecną potwierdzono już zakażenie u 143 osób, z czego osiem zmarło. Wczoraj poinformowano też o pierwszym przypadku zakażenia w województwie lubelskim, ale okazało się, że do zakażenia doszło na terenie Rzeszowa.\

Teraz pierwszy przypadek legionelli odkryto w województwie mazowieckim. Infekcji uległa pensjonariuszka jednego z ośrodków opieki nad seniorami. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita poinformował PAP, że trafiła do szpitala w stanie ciężkim. W tym samym ośrodku inna osoba trafiła do szpitala z objawami przypominającymi zapalenie płuc, na razie nie ma potwierdzenia, czy to też zarażenie legionellą.

W związku z tym zakażeniem wojewoda zwołał posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego. Polecił także wzmożony nadzór personelu nad pensjonariuszami DPSów. W ośrodku, w którym doszło do zakażenia, mieszka ok. 50 osób. Legionella nie dokonuje transmisji pomiędzy ludźmi.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij