Rozrywka

Legendarna siedziba Elvisa Presleya wkrótce może trafić na aukcję

Graceland, legendarna posiadłość Elvisa Presleya, trafi wkrótce na aukcję. Jego wnuczka twierdzi, że stanie się tak na skutek oszustwa.

Graceland to posiadłość w stylu neokolonialnym, którą w 1939 roku wybudowano w Memphis w stanie Tennessee. Elvis kupił ją w 1957 roku za 100 tysięcy dolarów. Mieszkał w niej do swojej śmierci i jest w niej pochowany. Od 1982 roku funkcjonuje w niej jego muzeum, które jest niezwykle popularne wśród fanów króla rock&rolla.

Już wkrótce ta posiadłość może trafić jednak na aukcję. Powodem jest kredyt, który córka muzyka, zmarła w 2023 roku Lisa Marie Presley, miała wziąć w 2018 roku. Miała wtedy pożyczyć 3,8 miliona dolarów od firmy Naussany Investments and Private Lending, a Graceland była jego zabezpieczeniem. Firma twierdzi, że nigdy go nie spłaciła, i chce teraz odzyskać swoje pieniądze.

Wnuczka Elvisa, Riley Keough, do której obecnie należy Graceland, twierdzi, że to oszustwo. 15 maja złożyła pozew, w którym twierdzi, że jej matka nigdy nie wzięła tej pożyczki. Napisała w tym pozwie, że jej podpisy pod umową zostały sfałszowane, a notariusz, który jest w niej wymieniony, powiedział jej, że nigdy nie poświadczał tej umowy i nawet nie poznał jej matki.

Lokalna stacja WREG-TV donosi, że sąd hrabstwa Shelby zdecydował, że aukcja zostanie zorganizowana w czwartek, a Graceland trafi do osoby, która zapłaci najwięcej. Keough nie ukrywa, że myśl, że słynna posiadłość trafi w obce ręce, jest dla niej traumatyczna. Próbuje teraz zablokować tę aukcję w sądzie, posiedzenie w tej sprawie ma odbyć się w środę.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot. Scott Gulbransen

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij