Najnowsze wiadomości z kraju

Lech Wałęsa zaskoczył. Były prezydent poparł kandydaturę Piotra Ikonowicza na RPO

Lech Wałęsa w rozmowie z “Super Expressem” przyznał, iż popiera kandydaturę Piotra Ikonowicza na Rzecznika Praw Obywatelskich.

Cały czas nie wiadomo kto zostanie nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Kilka dni temu Senat sprzeciwił się nominacji Piotra Wawrzyka na to stanowisko, w wyniku czego cała procedura ruszyła od nowa.

Wśród potencjalnych kandydatów często wymienia Piotra Ikonowicza. Brat Magdy Gessler z pewnością mógłby liczyć na poparcie ze strony Lewicy. Co ciekawe ciepło na temat byłego lidera Polskiej Partii Socjalistycznej wypowiedział się poseł PiS Tadeusz Cymański, którzy przyznał, iż poglądy w sprawach społecznych Ikonowicza “są mu bliskie”.

Teraz okazuje się, że poparcie dla potencjalnej kandydatury byłego posła udzieliłby mu także Lech Wałęsa.

– To byłaby bardzo dobra kandydatura. Piotr Ikonowicz to bardzo aktywny człowiek, działacz, wyciąga świetne wnioski z sytuacji. Byłby bardzo dobrym rzecznikiem. Tak jak ja stoi stronie biednych, pomaga im, Ikonowicz na rzecznika! – powiedział w rozmowie z “Super Expressem” były prezydent.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Super Express Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij