Lech Wałęsa Najnowsze wiadomości z kraju

Lech Wałęsa opublikował zdjęcie ze szpitala. Problemy zdrowotne byłego prezydenta

Lech Wałęsa zmaga się z problemami zdrowotnymi i poinformował, że ponownie trafił do szpitala. Były prezydent opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie z placówki medycznej.

Znowu mnie dopadli – napisał na Facebooku Lech Wałęsa. 80-latek poinformował w ten sposób, że ponownie przebywa w szpitalu. Nie ujawnił jednak co dokładnie mu dolega, ale do wpisu dołączył swoje zdjęcie. Widać na nim jak były prezydent siedzi na szpitalnym łóżku. Wałęsa już wcześniej mówił o swoich problemach zdrowotnych. W 2020 roku trafił do szpitala z powodu cukrzycy. Z kolei w 2021 roku wizyta w placówce leczniczej związana była z zabiegiem wszczepienia rozrusznika serca.

Pod koniec września skończył 80 lat

Niedawno Lech Wałęsa świętował swoje 80 urodziny. W związku z tym 29 września w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbył się benefis byłego prezydenta. Z kolei 5 października przypadała 40. rocznica otrzymania Pokojowej Nagrody Nobla. Na okoliczność jubileuszów Senat RP przyjął specjalną uchwałę.

Z tej okazji Senat Rzeczypospolitej Polskiej wyraża szacunek wybitnemu działaczowi związkowemu, współzałożycielowi Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, represjonowanemu i oczernianemu przez władze Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, pierwszemu demokratycznie wybranemu prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej – napisano w uchwalonym dokumencie.

Czytaj też:
Kuriozalne słowa Lecha Wałęsy

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Polska przegrała z Holandią

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij