Najnowsze wiadomości ze świata

Lech Kaczyński już dawno ostrzegał przed Rosją. Były przewodniczący Bundestagu przyznaje mu rację

Obchodzący 80 urodziny były przewodniczący Bundestagu, polityk CDU Wolfgang Schaeuble w wywiadzie dla dziennika “Tagesspiegel” przyznał, że prezydent Lech Kaczyński miał rację, kiedy ostrzegał przed Rosją.

Były przewodniczący Bundestagu Wolfgang Schaeuble w rozmowie z “Tagesspiegel” powiedział, że “Sytuacja nie jest dobra. Putin prowadzi wojnę nie tylko z Ukrainą, ale z porządkiem Zachodu. Jeśli wygra tę wojnę, nie zatrzyma się, ale będzie kontynuował”.

Polityk CDU podkreślił, że “Lech Kaczyński, były prezydent Polski, powiedział po inwazji na Gruzję w 2008 roku: najpierw Gruzja, potem Ukraina, potem Mołdawia, potem kraje bałtyckie i Polska. Miał rację”.

Przypomniał też słowa chadeckiej polityk Annegret Kramp-Karrenbauer na temat niedostrzegania zagrożenia ze strony Rosji: “Jestem na nas wściekła. Wiedzieliśmy wszystko – i nie chcieliśmy tego widzieć”.

W niedzielę w Offenburgu odbyły się uroczystości z okazji 80. urodzin Wolfganga Schaeublego. Schaeuble, z wykształcenia prawnik, od 1972 roku jest członkiem Bundestagu, co czyni go najdłużej urzędującym posłem. Kształtował politykę Republiki Federalnej na wielu wysokich stanowiskach – m.in. podpisał Traktat Zjednoczeniowy dla Republiki Federalnej. Po wyborach do Bundestagu we wrześniu ubiegłego roku stracił stanowisko przewodniczącego Bundestagu, ponieważ SPD stała się największą grupą parlamentarną – przypomina portal dziennika “Welt”.

Źródło: PAP Autor: Berenika Lemańczyk
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij