Najnowsze wiadomości ze świata

Lawina zasypała ośrodek narciarski, są ofiary

W nocy z piątku na sobotę lawina przysypała ośrodek narciarski „Góra Osobna” w rosyjskim Norylsku. Są ofiary śmiertelne.

Lawina zeszła ok. 20:30 czasu miejscowego. Śnieg przysypał sześć domków, ale nie wszystkie były zajęte. Przed W nocy z piątku na sobotę lawina przysypała ośrodek narciarski „Góra Osobna” w rosyjskim Norylsku. Są ofiary śmiertelne. świtem rozpoczęto akcję ratowniczo-poszukiwawczą. Wzięło w niej udział 250 osób, w tym wielu ochotników. Akcję utrudniała bardzo niska temperatura (-22 stopnie Celsjusza) oraz szalejąca śnieżyca.

Po kilkunastu godzinach miejscowe władze poinformowały o jej zakończeniu. Ratownikom udało się wyciągnąć spod śniegu 14-latka, który trafił do szpitala w ciężkim stanie. Wydobyto również zwłoki jego rodziców i ich półtorarocznego dziecka.

Agencja TASS informuje, że wobec właścicieli ośrodka rozpocznie się śledztwo. Władze chcą sprawdzić, czy tej tragedii dałoby się uniknąć.

Źródło: Stefczyk.info na podstawie Niezależna, TASS Autor: WM
Fot. Screen z Youtube

Polecane artykuły

0 0

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij