Najnowsze wiadomości ze świata

Lawina błotna w Japonii. Co najmniej 19 osób nie żyje

Co najmniej 19 osób zaginęło w następstwie zejścia lawiny błotnej w sobotę w Atami w prefekturze Shizuoka, w środkowej części japońskiej wyspy Honsiu – poinformowały lokalne władze. Osuwiska wywołane ulewnymi deszczami zmiotły z powierzchni ziemi okoliczne domy.

Przedstawiciele służb ds. zarządzania skutkami klęsk żywiołowych w prefekturze Shizuoka w środkowej Japonii poinformowali, że potężna lawina błotna wystąpiła w sobotę rano w Atami, znanym z gorących źródeł.

Materiały nadawane przez japońską telewizję pokazywały potoki błota niszczące budynki w tym nadmorskim mieście, podczas gdy mieszkańcy szukali schronienia. Atami leży ok. 100 km na południowy zachód od Tokio.

Ulewne deszcze nawiedzają Japonię od początku tego tygodnia, powodując wezbranie rzek w środkowej części kraju i w regionie Tokio oraz zwiększając ryzyko osunięć ziemi.

 

Źródło: PAP Autor: cyk/
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij