Najnowsze wiadomości z kraju

Kwiaty i znicze pod szpitalem, w którym zmarł polski żołnierz. Rodacy oddają hołd zmarłemu bohaterowi

Bardzo szybko po ujawnieniu informacji o śmierci żołnierza 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, wielu naszych rodaków spontanicznie przyniosło kwiaty i znicze pod szpital przy ul. Szaserów. To tam zakończyła się doczesna droga 21-letniego żołnierza 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, który został ranny w czasie pełnienia swojej służby na granicy Rzeczypospolitej. 

Na płocie, przed wejściem do Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów, ktoś powiesił flagę biało-czerwoną i plakat z napisem “murem za polskim mundurem”. Obok stawiane są kwiaty i znicze, często w milczeniu, czasami z pewnością z modlitwą za duszę polskiego żołnierza.

Wiele osób udostępniało filmy i zdjęcia spod szpitala w mediach społecznościowych, często z krótkimi, lakonicznymi opisami, które przepełniał ból, rozpacz i smutek. Te uczucia towarzyszyły wczoraj wielu Polakom.

Zmarły szeregowy miał 21 lat, był żołnierzem 1. Warszawskiej Brygady Pancernej. Jeden z migrantów szturmujących polską granicę ranił go nożem 28 maja na granicy z Białorusią. Żołnierz został zaatakowany na odcinku granicy w okolicach Dubicz Cerkiewnych (woj. podlaskie) przez jednego z mężczyzn, którzy w grupie próbowali sforsować stalową zaporę.

Gdy żołnierz używając tarczy ochronnej blokował wyłom w stalowej zaporze na granicy, sprawca – po przełożeniu ręki przez płot – ugodził go nożem w okolicy klatki piersiowej. Nóż utkwił w ciele żołnierza. W stronę rannego i udzielającej mu pomocy funkcjonariuszki Straży Granicznej rzucano gałęzie i kamienie.

Na znak żałoby po żołnierzu, który zmarł wskutek zranienia go na granicy z Białorusią, we wszystkich jednostkach podległych MON flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu.

Źródło: Stefczyk.info/X Autor: red
Fot. OA

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij