Kurski żali się z powodu złego stanu psychicznego po porażce Trzaskowskiego. “Wszyscy jesteśmy w małej psychosomie” Najnowsze wiadomości z kraju

Kurski żali się z powodu złego stanu psychicznego po porażce Trzaskowskiego. “Wszyscy jesteśmy w małej psychosomie”

 – Po porażce Rafała Trzaskowskiego wszyscy jesteśmy w małej psychosomie. Ja też, nie ukrywam – przyznał Jarosław Kurski w wywiadzie wideo przeprowadzonym na profilu facebookowym posła Koalicji Obywatelskiej Macieja Laska. Wicenaczelny „Gazety Wyborczej” krytycznie odnosił się do pomysłów Prawa i Sprawiedliwości dotyczących repolonizacji mediów i ocenił, że ten proces będzie niemożliwy do realizacji, ponieważ jego zdaniem “jest sprzeczny z prawem Unii Europejskiej”.

To nie jedyne słowa Kurskiego, które odbiły się szerokim echem w mediach. Zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” wziął także udział w debacie Klubu Swobodnej Myśli, gdzie podzielił się ogólnymi spostrzeżeniami dotyczącymi sytuacji politycznej i społecznej w Polsce. Zdaniem Kurskiego jedynie mniejszość Polaków kocha wolność. Reszta jest jak „chłopi pańszczyźniani w XIX wieku”.

„Ludzie, dopóki mają poczucie bezpieczeństwa ekonomicznego, urządzają się” i nie należy liczyć na ich masowy opór wobec rządu PiS, „ale to nie zmienia faktu naszego obowiązku wobec ludzi, którzy mają przekonania prometejskie, którzy być może coś więcej wiedzą, więcej czytają, rozumieją, mają własne pragnienia, inne niż tylko dobrze żyć i zjeść” mówił zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

Kurski odnosił się sceptycznie do możliwości zmiany władzy, gdyż jego zdaniem “(…) ludzie są wygodni. Dopóki mają poczucie bezpieczeństwa i zapewnioną miskę, nie są skłonni do tego, żeby narażać swój komfort i status quo”.

– Czy my jesteśmy narodem, który umiłował wolność? W latach 60. wieku XIX mówiło się tylko o narodzie szlacheckim, innego narodu nie było, chłop pańszczyźniany nie był narodem, nie miał świadomości narodowej. To pozytywiści poszli w lud, ale przecież pamięć powstania styczniowego to jest pamięć z „Rozdzióbią nas kruki, wrony”, pamięć powstańca, którego odziera z butów polski chłop. W podziemiu ilu nas było? Cały naród walczył z komuną? Wolne żarty – dodał wicenaczelny „GW”.

Źródło: Stefczyk.info za Wirtualne Media Autor: red.
Fot. PAP

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij