Najnowsze wiadomości z kraju

Kurski stracił posadę. Donald Tusk ogłosił decyzję ws. byłego prezesa TVP

Jacek Kurski nie będzie już zajmował stanowiska w Banku Światowym. Jak przekazał Donald Tusk, jego obowiązki przejmie tymczasowo minister finansów Andrzej Domański.

No to zapinamy pasy. Nowi szefowie służb, w tym CBA, przyjęcie budżetu, odwołanie Kurskiego z Waszyngtonu – to na początek dnia. Długiego dnia – zapowiadał we wtorek rano premier Donald Tusk.

Podczas posiedzenia rządu, Tusk zrealizował swoją zapowiedź i przyjęto uchwałę dotyczącą Jacka Kurskiego. Tym samym były prezes TVP został odwołany ze stanowiska w Banku Światowym. Premier przekazał na konferencji prasowej, kto zastąpi Kurskiego.

Tymczasowo zastąpił go na stanowisku minister finansów Andrzej Domański. Z czasem ma jednak zostać powołany jego zastępca – wyjaśnił Tusk. Szef rządu pokreślił jednocześnie, że Jacek Kurski „nie będzie już reprezentował Rzeczpospolitej w instytucjach finansowych”.

Kurski został przedstawicielem Polski w Radzie Dyrektorów Wykonawczych Banku Światowego w grudniu 2022 roku. Tym samym rozpoczął pracę w Waszyngtonie jako Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego. Wcześniej, od 2016 roku, był prezesem Telewizji Polskiej.

Źródło: stefczyk.info/na podst.money.pl Autor: MS
Fot. PAP/EPA
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij