Publicystyka

Kuriozalny wpis posłanki Koalicji Obywatelskiej. Mocna odpowiedź internautów

Stara ludowa prawda mówi, że milczenie jest złotem. Najwyraźniej nie zna jej posłanka Koalicji Obywatelskiej Kamila Gasiuk-Pihowicz, która niedawnym wpisem na Twitterze udowodniła, że polityczna walka już dawno przekroczyła wszelkie granice przyzwoitości.

– Szczepmy się!!! W Anglii 0 (zero) zgonów na COVID ostatniej doby. W Polsce rządzonej przez PiS 319 zgonów. Walka z COVID w państwie PiS to klęska. – napisała na portalu społecznościowym Gasiuk-Pihowicz, że to rządząca partia odpowiada za liczbę zgonów na Covid-19 w Polsce.

Nie wiemy, czy to faktyczne przemyślenia posłanki, czy po prostu polityczne zacietrzewienie i zaślepienie, ale rzucanie takich oskarżeń bez najmniejszego pokrycia w faktach jest najzwyczajniej w świecie obrzydliwe. Szybko zauważyli to internauci, którzy nie zostawili na parlamentarzystce suchej nitki.

 – Jakoś nie słyszałem takich komentarzy z pani strony gdy w UK w styczniu było po 50-60 tys zakażonych dziennie… a zgony dochodziły do 1800 osób na dobę… Gdy w Polsce wtedy było około 6-7 tys zakażeń i 100-200 zgonów… Każdy może bawić się danymi… Ale czego się spodziewać… – czytamy w jednym z pierwszych komentarzy.

 – Wezwanie do szczepień, które można uznać za pozytyw. Ale później, zgodnie z przewidywaniami, atak na PiS – i próba przypisania tej partii odpowiedzialności za zgony. Jakby nikt nie umarł – zarzucilibyście PiSowi manipulowanie danymi. Rzetelnie pani pracuje na tytuł “dzbana roku” – pisze kolejny z internautów.

To jedne z “przychylniejszych” komentarzy. W kolejnych użytkownicy Twittera nie byli już tak wyrozumiali dla posłanki.

– W takim razie przedwczoraj w Anglii też była klęska, a i w Niemczech też – bo zmarło tam wczoraj około 300 osób. No i rozumiem, że gdyby PO była u władzy, to zabroniłaby tym ludziom umierać. Jak Pani skończyła studia ? – czytamy dalej.

– Jest pani wyjątkowo złym i podłym człowiekiem. Żenada totalna pani Poseł.  Wstyd i hańba – ocenia wpis parlamentarzystki kolejna z kilkuset osób, które zareagowały na wpis.

Wśród odpowiedzi na twitta, trudno szukać takich, które przyznawałyby Gasiuk-Pihowicz rację. Nawet użytkownicy sympatyzujący z opozycją wymownie milczą. Z kolei głosy przeciwników “totalsów” są coraz mocniejsze.

 – Jak czytam takie wypociny, niestety posła RP, to nabieram przekonania, że każdy kandydujący na posła czy senatora, czy obejmujący inne ważne stanowisko, powinien obowiązkowo przejść badania psychiatryczne. Dość tego obłędu. Dość cyrku, który robicie w Sejmie. – pisze Izabela.

Trudno ocenić, co kierowało Gasiuk-Pihowicz, kiedy zamieszczała swoją wypowiedź, ale może na koniec warto zadać pytanie, które stawią administratorzy znanego prawicowego profilu Żelazna Logika:

A co mi tam, zapytam. Czy pani jest normalna? – czytamy na TT.

Źródło: stefczyk.info/Twitter Autor: lp
Fot. PAP/Tomasz Gzell
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

USA planują obłożyć sankcjami izraelskie wojsko

0 0

Polski manul walczy o finał w popularnym plebiscycie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij