Publicystyka

Kuriozalne słowa Ewy Kopacz o 500 Plus. Mocna odpowiedź premiera Morawieckiego

Ewa Kopacz podczas Campusu Polska Przyszłości skomentowała program 500 Plus. Na jej słowa odpowiedział na Twitterze premier Morawiecki.

Była premier wzięła w piątek udział w dyskusji z innymi byłymi premierami. Prowadząca ją Justyna Dobrosz-Oracz przypomniała jej konferencję z 2016 roku, podczas której Kopacz stwierdziła, że w budżecie nie ma pieniędzy na 500 Plus. Spytała ją, czy nie żałuje, że z perspektywy wyborów w 2015 roku „nie przystąpiła do tej licytacji”.

„Proszę też pamiętać, że zamiast 500 plus my dawaliśmy wędkę, a nie rybę, czyli zwiększaliśmy liczbę miejsc w żłobkach, przedszkolach, budowaliśmy autostrady, drogi szybkiego ruchu, orliki dla dzieci, więc to były rzeczy, które dla nas wydawały się wtedy bardzo istotne i ważne” – powiedziała była premier. Dodała, że „dawaliśmy ludziom prawo do tego, żeby decydowali, co jest dla nich lepsze: chcesz pójść do pracy, możesz oddać dziecko do żłobka lub przedszkola, chcesz chodzić do szkoły, gdzie dostaniesz darmowe podręczniki lub wysłać dziecko do szkoły prywatnej. Byliśmy otwarci na propozycje, których moi ministrowie nie przetwarzali politycznie”.

Na jej słowa zareagował na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. „Ewa Kopacz na pytanie o 500 plus mówi coś o wędkach i rybach – ale ludzie sami pamiętają najlepiej, że za jej rządów mogli liczyć co najwyżej na jakiś haczyk” – napisał.

 

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: WM
Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij