Najnowsze wiadomości z kraju

Kukiz o Kuchcińskim jako szefie KPRM: jego nominacja ma służyć załagodzeniu napięć wewnętrznych w PiS

Nominacja Marka Kuchcińskiego na szefa kancelarii premiera ma służyć załagodzeniu napięć wewnętrznych w PiS – ocenił w rozmowie z PAP lider Kukiz’15 Paweł Kukiz. B. marszałek Sejmu ma objąć nową funkcję w najbliższych dniach.

W ocenie Kukiza, nominacja dla Kuchcińskiego “służy załagodzeniu napięć wewnętrznych w partii, które są rzeczą zupełnie naturalną w tym systemie partyjnym”. “Podobne napięcia były osiem lat temu w Platformie Obywatelskiej” – dodał.Kukiz stwierdził, że PiS jest potężną partią, która ma różne frakcje, a Kuchciński “na pewno będzie takim łącznikiem z +zakonem PC+”. “Kuchciński ma doświadczenie, jeżeli chodzi o sprawy koordynacji, kierowania, bo przecież był marszałkiem Sejmu” – dodał.

Doniesienia o tym, że Kuchciński ma zostać szefem KPRM – obejmie tę funkcję po Michale Dworczyku, który niedawno złożył rezygnację – potwierdził w czwartek najpierw szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, a potem sam Kuchciński.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w czwartek dziennikarzom, że powołanie Kuchcińskiego na szefa KPRM to jego autorski pomysł. “Poprosiłem pana marszałka Marka Kuchcińskiego o to, żeby współpracował ze mną w tej najbliższej roli, najważniejszej roli jaką jest szef kancelarii” – powiedział premier.

W piątek rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, że objęcie przez Kuchcińskiego funkcji szefa KPRM to kwestia kilku dni. Według Terleckiego będzie to miało miejsce prawdopodobnie w poniedziałek.

Źródło: PAP Autor: Grzegorz Bruszewski
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij