Wiadomości sportowe z kraju i świata

Kubacki przekazał nowe wieści o stanie zdrowia swojej żony

Ciężko wyobrazić sobie co w ostatnich dniach przechodziła rodzina Kubackich. Skoczek przekazał w mediach społecznościowych nowe informacje na temat stanu zdrowia swojej żony. Dawid Kubacki napisał o „pierwszym zwycięstwie”.

W zeszłą niedzielę Dawid Kubacki niespodziewanie opuścił konkurs w Vikersund i wrócił do Polski. Początkowo wiadomo było jedynie, że do podjęcia takiej decyzji zmusiły go sprawy osobiste. Na drugi dzień głos w tej sprawie zabrał sam skoczek. Wyjaśnił on, że jest to dla niego koniec sezonu, a do kraju wrócił ponieważ jego żona trafiła do szpitala.

– Mój nagły powrót do domu… jestem wam winien słowo wyjaśnienia – napisał wówczas Kubacki na Instagramie.

– Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze – przekazał skoczek.

W sobotę na Instagramie polskiego skoczka ukazał się kolejny wpis, w którym Kubacki przekazał najnowsze informacje na temat stanu zdrowia swojej żony.

Ostatni czas był dla naszej rodziny czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie. Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe, a dla nas pierwsze zwycięstwo – napisał sportowiec.

Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia­ – dodał.

Marta i Dawid Kubaccy są parą od piętnastu lat, a w 2019 roku wzięli ślub. Mają dwie córki: Zuzannę i Maję.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Instagram Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij