Najnowsze wiadomości z kraju

Ktoś podrzucił skrzynkę pod dom dziecka. To, co znaleziono w środku, wywołało szok

W sobotę ktoś podrzucił pod dom dziecka w Długiem koło Krosna (woj. podkarpackie) tajemniczą metalową skrzynkę. To, co znaleziono w środku, zaskoczyło wszystkich.

W sobotę ok. 7 rano jeden z wychowawców w placówce zauważył mężczyznę, który przyniósł jakąś skrzynkę. Kiedy jednak wyszedł na zewnątrz, by z nim porozmawiać, już go nie było. Zostawił jednak metalowy kufer, który był zabezpieczony łańcuchem i zamkiem szyfrowym. „Proszę się nie bać. Paczka to darowizna, nic groźnego” – głosiła przyczepiona do niego kartka.

Wychowawca poinformował o sytuacji kierownictwo domu dziecka. Wezwano też policję, bo oczywiście nikt nie mógł mieć pewności, czy w paczce nie ma czegoś niebezpiecznego. W tym samym czasie ktoś zadzwonił do redakcji portalu Krosno112.pl i poinformował, że kod do zamka to 7777. Dziennikarze nie wiedzieli, co stało się w Długiem, ale dyrekcja potwierdziła, że ktoś zostawił u nich tajemniczą skrzynię.

W końcu jeden z policjantów otworzył skrzynię. Okazało się, że jest wypełniona słodyczami. Oprócz słodkości były w niej również grube pliki banknotów stuzłotowych. Po ich przeliczeniu okazało się, że było ich łącznie 100 tysięcy złotych. Obecnie pieniądze znajdują się w bezpiecznym miejscu, a policja bada, czy nie pochodzą z kradzieży czy innego nielegalnego źródła. Dyrekcja domu dziecka zapowiedziała, że jeśli prezent od tajemniczego darczyńcy okaże się być legalny, to wyda te pieniądze na konieczne remonty.

https://twitter.com/UEforPeople/status/1675399010436218881?s=20

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij