Najnowsze wiadomości z kraju

Kto zastąpi Zbigniewa Ziobro w fotelu lidera Suwerennej Polski? Padła zaskakująca propozycja

Osobą, która w naturalny sposób może zastąpić Zbigniewa Ziobrę w roli przywódcy Suwerennej Polski, jest jego żona Patrycja Kotecka-Ziobro – ocenił w poniedziałek b. polityk Suwerennej Polski, poseł Janusz Kowalski.

Kowalski powiedział w Polsat News, że “w Suwerennej Polsce zabrakło przywództwa”. “Suwerenna Polska to Zbigniew Ziobro, który dzisiaj walczy o życie” – podkreślił. Polityk dodał, że brak lidera formacji był głównym powodem jego odejścia z partii. “Moja decyzja była autonomiczna” – zapewnił.

Według Kowalskiego, Suwerenna Polska to “środowisko pełne znakomitych polityków”. Jak ocenił, jego naturalnym przywódcą, obdarzonym znakomitymi predyspozycjami i cechami przywódczymi jest Patrycja Kotecka-Ziobro, żona Zbigniewa Ziobry. “Myślę, że Patrycja Kotecka-Ziobro ma predyspozycje do bycia najtwardszym politykiem w Polsce – jeżeli chodzi o obronę przeciwko bezprawiu” – ocenił poseł.

Ocenił, że “jest to osoba, która ma znakomite predyspozycje, żeby być świetnym liderem. “Jest to bardzo twarda osoba o ustabilizowanym światopoglądzie – Adam Bodnar musi mieć taki opór” – oświadczył poseł.

W ocenie Kowalskiego, Patrycja Kotecka-Ziobro jest już dzisiaj “realnym i prawdziwym przywódcą w Suwerennej Polsce”. “Zachęcam, by weszła do polityki. (…) To jest realny scenariusz i najlepszy scenariusz dla polskiej polityki” – uważa Kowalski.

Pytany o europosła Patryka Jakiego, Kowalski podkreślił, że jest on znakomitym politykiem i “najlepszym polskim influencerem – jeśli chodzi o prawicę”. Jak jednak zastrzegł, “polityka to też przywództwo faktyczne”.

Po emisji wywiadu Kowalski na platformie X odniósł się do swojej opinii nt. Patrycji Koteckiej-Ziobro, którą wygłosił w programie. “Tak to prawda, że imponuje mi pani Patrycja Kotecka-Ziobro jako kobieta, która wspiera swojego męża Zbigniewa Ziobro w walce z ciężką chorobą i walczy o swoją Rodzinę w czasie, gdy Zbigniew Ziobro jest bezprecedensowo atakowany. (…) Tylko i wyłącznie w tym kontekście – widząc komentarze różnych redakcji – powinna być interpretowana moja osobista opinia z Graffiti w Polsat News na temat Pani Patrycji Koteckiej-Ziobro, która dziś będąc poza partyjną polityką z determinacją wspiera Męża w najważniejszej w życiu walce z ciężką chorobą” – napisał poseł.

Kowalski złożył 19 czerwca rezygnację z członkostwa w Suwerennej Polsce. Jak poinformował na platformie X, aktualnie skupia się na merytorycznej pracy w klubie parlamentarnym PiS.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Przemytnicy ludzi postrzelili policjanta

0 0

Botanicy zmienią rasistowskie nazwy roślin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij