Najnowsze wiadomości z kraju

Kto powinien stać na czele opozycji? Złe wieści dla Donalda Tuska i Borysa Budki

Instytut Badań Pollster, na zlecenie “Super Expressu”, przeprowadził sondaż, w którym zapytano Polaków “kto powinien zostać kandydatem opozycji w następnych wyborach prezydenckich? Wyniki są jednoznaczne – w tej walce jest dwóch faworytów. Nie są jednak nimi ani Borys Budka, ani Donald Tusk.

Zgodnie z wynikami badań największe szanse na zostanie kandydatem opozycji na prezydenta ma Rafał Trzaskowski, którego wskazało 37% badanych. Jednak tuż za nim znalazł się Szymon Hołownia, których uzyskał wynik o jeden punkt procentowy gorszy od włodarza Warszawy.

Zarówno wiceszef PO, jak i lider Polski 2050 daleko w tyle pozostawili resztę konkurencji. Trzeci największy wynik uzyskał Donald Tusk. Jednak byłego premiera wskazało jedynie 10% ankietowanych. Z kolei Władysława Kosiniaka-Kamysza wybrało 8% Polaków.

Najmniejsze szanse na zostanie kandydatem opozycji na prezydenta mają Borys Budka, Włodzimierz Czarzasty oraz Robert Biedroń. Wszyscy uzyskali wynik na poziomie 3%.

Badanie zostało zrealizowane w dniach 29 stycznia – 1 lutego 2021 roku próbie 1081 dorosłych Polaków.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Super Express Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij