Najnowsze wiadomości ze świata

Księżna Kate weźmie udział w ważnej uroczystości

Księżna Kate ujawniła, że weźmie udział w tradycyjnej paradzie wojskowej z okazji urodzin króla. Zdradziła też jak czuje się w trakcie chemioterapii.

Król Karol III urodził się w listopadzie. W Wielkiej Brytanii urodziny monarchy świętuje się jednak w maju lub czerwcu. Zapoczątkował ją król Edward VII, który przeniósł obchody swoich urodzin z listopada, bo chciał mieć w ich trakcie ładną pogodę. Częścią tych obchodów jest ceremonia Trooping the Colour. W jej trakcie monarcha dokonuje inspekcji żołnierzy z Household Division i King’s Troop, którzy pełnią głównie funkcje ceremonialne. Następnie prezentują oni swoje sztandary.

Księżna Kate ujawniła w piątek, że w tym roku weźmie udział w tej ceremonii. To będzie jej pierwsze wystąpienie publiczne odkąd wyszło na jaw, że walczy z rakiem. Niedawno media odkryły, że jest w trakcie chemioterapii, chociaż nadal nie ujawniono jaki rak ją dotknął. Księżna nie pokazuje się publicznie od listopada zeszłego roki.

Księżna ujawniła też jak się czuje. Powiedziała, że miewa dobre i złe dni. „Robię duże postępy, ale jak wie każdy, kto przechodzi chemioterapię, są dobre i złe dni” – powiedziała. Dodała, że w złe dni jest słaba i zmęczona, i chce tylko odpoczywać. „Ale w dobre dni, kiedy czujesz się silniejsza, chcesz jak najbardziej to wykorzystać” – dodała.

Kate powiedziała, że nie może doczekać się udziału w tej paradzie i kilku innych publicznych wystąpieniach. Przyznała jednak, że jeszcze nie jest zdrowa, i musi brać to pod uwagę przy spełnianiu swoich królewskich obowiązków. Przeprosiła także żołnierzy Gwardii Irlandzkiej za to, że nie mogła wziąć udziału w ich próbie przed paradą. Król Karol powierzył jej stanowisko honorowego pułkownika tej formacji. Rzecznik Pałacu Buckingham powiedział mediom, że Kate osobiście poinformowała króla, że weźmie udział w paradzie.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot. tsaiproject - Kate and William, Canada Day, 2011

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij