Najnowsze wiadomości ze świata

Księżna Kate opublikowała pierwsze zdjęcie po operacji. Okazało się, że to fotomontaż

Pałac Kensington opublikował pierwsze zdjęcie księżnej Kate, żony brytyjskiego następcy tronu, po styczniowej operacji. Okazało się jednak, że to fotomontaż.

Księżna Kate po raz ostatni była widziana publicznie w święta Bożego Narodzenia. W styczniu trafiła na dwa tygodnie do szpitala, by przejść bliżej niesprecyzowaną zaplanowaną operację brzucha. Wyszła z niego 29 stycznia. Od tego czasu nie pokazywała się jednak publicznie, co wywołało w Wielkiej Brytanii falę plotek o jej stanie zdrowia.

W niedzielę pałac Kensington opublikował jej pierwsze zdjęcie od operacji w swoich mediach społecznościowych. Na fotografii, którą miał wykonać książę William, uśmiechnięta Kate siedzi na krześle w towarzystwie swoich dzieci – George’a, Charlotte i Louisa. W podpisie napisano, że dziękuje za wszystkie życzenia zdrowia i sama życzy wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki, który w Wielkiej Brytanii był obchodzony w niedzielę. Zdjęcie błyskawicznie rozeszło się po internecie, zostało też opublikowane przez światowe agencje prasowe.

Internauci szybko jednak zauważyli, że fotografia nosi ślady cyfrowej obróbki. Szczególnie rzucił się w oczy fakt, że księżniczce Charlotte brakuje fragmentu rękawa. Na zdjęciu widać też, że Kate nie ma na palcu obrączki, a jej ramiona musiałyby być nieproporcjonalnie długie, by mogła tak objąć dzieci.

W reakcji na te doniesienia wiele agencji prasowych usunęło to zdjęcie ze swoich baz fotografii. Zrobiła to np. agencja AP, AFP, Getty i Reuters. Do mediów rozesłano też tzw. photo kill – prośbę o usunięcie tej fotografii z artykułów. Agencja AP wyjaśniła, że zdecydowali się na to, bo ich standardy dopuszczają jedynie drobne modyfikacje fotografii, takie jak korekta kolorów, jeśli są niezbędne dla czytelności zdjęcia. Kiedy uznali, że zdjęcie zostało zmanipulowane, zdecydowali się je usunąć.

Na razie nie wiadomo, dlaczego pałac zdecydował się na publikację takiego zdjęcia, ani w jakiej skali zostało zmanipulowane. Wcześniej amerykańskie media opublikowały też zdjęcie księżnej Kate w samochodzie, z jej matką Carole. Wiele osób zwróciło jednak uwagę, że osoba w samochodzie nie wygląda do końca jak Kate.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot. Screen z Twittera

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij