karambol Najnowsze wiadomości ze świata

Ksiądz został zamordowany na własnej plebanii. Sprawca jest w rękach policji

Katolicki ksiądz został zamordowany na swojej plebanii. Policja zatrzymała sprawcę.

Zdarzenie miało miejsce w Fort Calhoun, malutkiej miejscowości w Nebrasce, w niedzielę rano. Pięć minut po piątej rano ks. Stephen Gutgsell, proboszcz katolickiej parafii św. Jana Chrzciciela zadzwonił na numer alarmowy policji. Zgłosił, że ktoś próbuje się włamać na plebanię.

Gdy policjanci dotarli na miejsce, duchowny leżał w kałuży krwi, miał wiele ran kłutych. Odwieziono go natychmiast do szpitala, ale niestety nie udało się go uratować. Policja ujawniła od razu, że na miejscu aresztowano głównego podejrzanego. Początkowo nie chcieli zdradzić jego tożsamości, ale w końcu ujawnili, że jest nim 43-letni Kierre Williams. Został oskarżony o morderstwo i użycie broni do popełnienia przestępstwa.

Na razie nie ujawniono motywów sprawcy. W 2007 roku ojciec Gutgsell został skazany na dozór policyjny za defraudację 127 tys. dolarów z innego kościoła, przeniesiono go wtedy do parafii w Fort Caulhon. Szeryf hrabstwa Washington Mike Robinson powiedział jednak mediom, że nie podejrzewają, żeby ta sprawa miała jakiś związek z jego morderstwem.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Omaha.com Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij