Najnowsze wiadomości z kraju

Krzysztof F. skazany za pedofilię. Pełnomocnik marszałka Geblewicza i mąż zaufania Trzaskowskiego wykorzystał dzieci

Krzysztof F., pełnomocnik Olgierda Geblewicza, marszałka województwa zachodniopomorskiego, został skazany za pedofilię, nakłanianie dzieci do spożywana narkotyków i posiadanie znacznych ilości substancji odurzających. 

Według cytowanego przez Radio Szczecin sędziego Tomasza Szaja, rzecznika prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie, do zdarzenia doszło w sierpniu 2020 roku.

– Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie skazał Krzysztofa F. za doprowadzenie małoletniego w wieku 13 lat do innej czynności seksualnej (inna czynność seksualna to zachowanie seksualne niebędące obcowaniem płciowym – przyp. red.) oraz udzielanie małoletniemu i innej małoletniej substancji odurzających, również za posiadanie tych substancji – zaznacza sędzia Szaj.

Według relacji lokalnej rozgłośni, policja przeszukała mieszkanie pedofila, w którym odnalazła 339 gramów marihuany. Wg śledczych przed wykorzystywaniem 13-latka mężczyzna proponował mu narkotyki.

– Te udzielone zostały wyłącznie małoletniej, jeśli chodzi o małoletniego, to przypisano oskarżonemu usiłowanie udzielenia tychże narkotyków, natomiast brak jest dowodów na to, że małoletni skorzystał z tych narkotyków – dodaje cytowany przez Radio Szczecin rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Krzysztofa F. skazano nieprawomocnie w lipcu 2021 roku, a od tego wyroku odwołał się prokurator, jak i obrońca.

– Ostatecznie Sąd Okręgowy w Szczecinie nieznacznie skorygował wymierzoną karę. Oskarżonemu wymierzono karę łączną 4 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za wszystkie trzy czyny – podkreśla sędzia Tomasz Szaj w Radiu Szczecin.

Proces, ze względu na dobro pokrzywdzonych dzieci, odbywał się z wyłączeniem jawności.

– Krzysztof F. jest osobą publiczną. Od ponad 20 lat pracował w Urzędzie Marszałkowskim, najpierw jako inspektor, potem dyrektor Wydziału Współpracy Społecznej. W karierze pomagało mu to, że jego ojciec był przed laty marszałkiem województwa, prominentnym działaczem SLD i później Platformy Obywatelskiej. W okresie PRL ojciec Krzysztofa F. pełnił funkcje sekretarza PZPR w Barlinku. Pedofil przez lata zajmował się profilaktyką uzależnień u dzieci i osób dorosłych. Był wojewódzkim ekspertem do spraw informacji o narkotykach i narkomanii. Marszałek Olgierd Geblewicz powołał go następnie na pełnomocnika do spraw rozwiązywania problemów uzależnień – czytamy na stronach portalu Radia Szczecin.

Mężczyzna angażował się w działania “opozycji totalnej” i niezwykle aktywnie wspierał kampanię wyborczą Rafała Trzaskowskiego, gdzie pracował jako mąż zaufania. Sam również startował w wyborach do do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w 2018 roku. Swoją kampanię prowadził pod hasłem: “Dobro powraca”.

Był również znanym działaczem środowiska LGBT w Szczecinie. Wspólnie ze swoim partnerem prowadził popularną restaurację w centrum miasta, gdzie – wg informacji Radia Szczecin – prowadził “szybkie randki LGBT”. Angażował się także w szereg działań podejmowanych przez stowarzyszenia wspierające środowiska LGBT, brał udział w masowym proteście w obronie jednego z aktywistów, który odbywał się pod hasłem “Wszystkich nas nie zamkniecie”.

Miesiąc później został aresztowany i usłyszał zarzut pedofilii.

 

Źródło: Stefczyk.info za Radio Szczecin Autor: red.
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij