karambol Najnowsze wiadomości ze świata

Krwawe święta. Nastolatek zastrzelił siostrę po kłótni o prezenty, został postrzelony przez brata

Kłótnia o prezenty zakończyła się rodzinną tragedią. 14-latek zastrzelił 23-letnią siostrę, po czym sam został postrzelony przez 15-letniego brata.

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Largo na Florydzie. 23-letnia Arielle Baldwin wybrała się w wigilię na zakupy, by kupić prezenty dla reszty rodziny. Towarzyszyła jej dwójka jej dzieci, w wieku sześciu lat i 11 miesięcy, matka i dwójka jej braci.

Podczas zakupów doszło do kłótni o to, ile pieniędzy zostanie wydane na prezenty dla danej osoby. Rodzina wróciła do domu ich babci, gdzie kontynuowała kłótnię. W pewnym momencie 14-letni Damarcus Coley wyciągnął pistolet i groził, że strzeli swojemu starszemu o rok bratu Darcusowi w głowę. Ich wujek dał radę wyrzucić go z domu.

Tam podeszła do niego jego siostra, która niosła swojego niemowlaka. Mikrofon w kamerze na domu sąsiada zarejestrował, że powiedziała mu, żeby nie zaczynał kłótni w święta. W odpowiedzi nastolatek zaczął ją wyzywać i grozić, że ją zastrzeli, po czym strzelił jej w klatkę piersiową. Kobiety nie udało się uratować.

Słysząc strzał, Darcus wybiegł z domu. Widząc siostrę w kałuży krwi, sięgnął po własny pistolet, po czym postrzelił brata. Następnie uciekł z miejsca zbrodni, po drodze wyrzucając broń na podwórko sąsiada, i zadzwonił do własnej matki.

Obydwaj bracia zostali aresztowani przez policję i usłyszeli zarzuty. Damarcus usłyszał zarzut morderstwa pierwszego stopnia, znęcania się nad dzieckiem i nielegalnego posiadania broni. Sąd zdecydował, że odpowie na nie jak dorosły. Darcus został oskarżony o próbę morderstwa pierwszego stopnia i manipulowanie dowodami. Po strzelaninie trafił do ośrodka psychiatrycznego, bo miał grozić, że popełni samobójstwo.

Obydwaj bracia są doskonale znani policji i mają bogate kartoteki kryminalne. Damarcus został aresztowany po raz pierwszy w wieku 12 lat. Ma na koncie m.in. kradzież samochodu, pobicie pracownika szkoły i pobicie policjanta. Obaj zostali też aresztowani w maju za serię włamań do samochodów, mieli też wcześniejsze wyroki za nielegalne posiadanie broni.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Daily Mail Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij